İsmet Acun

Hakkımızda

Kurumun Üstün Başarı Geçmişi

3 Nesile uzanan, Başkan Sn. İsmet ACUN'un 1975 yılından gerçekleştirmiş olduğu beri ahşap kablo makarası üretimi elde ettiği bilgisi ve birikimini birleştiren ve merkezi Burdur/Türkiye'de yer alan İSMET ACUN ORMAN ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. günümüzde Türk piyasasında en büyük ahşap kablo makarası üreticisi durumuna gelmiştir.

Yıllık 17.000 adet ahşap kablo makarası üretim kapasiteli Burdur'da yer alan ilk üretim tesisi ile başlayan ve daha sonraki yıllarda modernizasyon ve entegre tesis projeleri ile artan kapasitesi ve Isparta Endüstriyel Organize Bölgesindeki yeni üretim tesisi ile birlikte; Günümüzde ahşap makara üretiminin %80'i iş yaptığımız şirketler ile dış piyasalara ihracat için kullanılmaktadır.

Şirketin Misyonu

Misyonumuz adil ve en iyi ticari - iş pratikleri aracışığıyla profesyonel iş başarısına erişmektir. Türkiye'nin hızla büyüyen ve en umut verici Kablo Üretim Piyasalarındaki müşterilerimizi memnun etmek ve katma değer sağlamak üzerinde durmaktayız.

Ana hattımızı oluşturan Ahşap Kablo Makaralarına büyük önem vererek ve etkin olduğumuz piyasaya yeni ürünler sunmaktayız.

Kablo Endüstrilerindeki değerli müşterilerimize en iyi & mükemmel ürünleri uygun fiyatlar ve Çevresel sürdürülebilirlik, kurumsal sosyal sorumluluk, doğruluk, yenilik ve ticari mükemmellik ile birlikte sunmayı amaçlamaktayız.

İsmet Acun Orman Ürünleri San. Tic. A.Ş.

Hakkımızda

Sektördeki uzun yıllık bilgi ve birikimin ardından 1999 yılında kurulan İsmet Acun Orman Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türkiye ve Dünya genelindeki müşterileri için ahşap kablo makarası üreten öncü kuruluşlarından biri olmuştur. Yenilikçi vizyonumuz ile sektördeki gelişmeleri takip ederek müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaktayız.

Burdur Organize Sanayi Bölgesindeki tesisimizde; 15000 m² alana kurulu olan üretim sahasında günlük 180 m³ tomruk işlenmektedir.

Sektörün ihtiyaçlarına cevap vermek üzere ahşap kablo makarası üreten firmamız modern makina parkuru ve uzman ekibi ile günlük üretim kapasitesini arttırmak ve bölgedeki istihdam oranına katkıda bulunmak amacıyla; 2011 yılında Isparta Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesinde; 38000 m² üretim alanına sahip modern entegre tesisimizde günlük 400 m³ tomruk işlenmektedir.

Tesisimizde yerli ve ithal tomrukları çeşitli üretim aşamalarından geçirilerek ISPM-15 standartlarına uygun kablo ahşap sevk makarası ve diğer ahşap ambalaj malzemelerinin üretimi yapılmaktadır. 

Firmamız üretimin tüm aşamaları için gerekli olan ’HT: Işıl İşlem, KD: Fırınlama (Nemi %19’un altına düşürme) ve DB: Kabuğundan soyulmuş ağaçtan imalat’’ belgelerine sahiptir. Ürünlerimizin kurutma işlemleri Uluslararası geçerli ısıl işlem ISPM-15 standartlarında yenilikçi teknoloji sistemlerine uygun 1.750 m³ kapasiteli fırınlarımızda yapılmaktadır.

Firmamız TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi, TS EN ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim sistemine sahip olup, ürün ve hizmetlerini güvence altına almıştır.

Ülke çapındaki ahşap kablo makaraları pazarında öncü kuruluş olan İsmet Acun Orman Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş hizmet verdiği pazarı günden güne genişletmekte ve ihracat hedefi doğrultusunda imalatının %50’si yurtdışına ihraç etmektedir.

İsmet Acun Orman Ürünleri San. Tic. A.Ş.

Üretim Bandımız

İletişime Geçin
1
Scan the code
İsmet Acun Orman Ürünleri San. Tic. A.Ş.
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?